Thanks for stopping by! If you are new to my site and/or new to couponing, you might want to start here: Getting Started! I'd be happy to answer any questions you have, just shoot me an email or leave me a comment here!


Friday, September 28, 2012

United Supermarket Deals 9/26-10/2



These match ups are for the United Stores in Oklahoma. You can find their coupon policy here. Prices may vary by store. United doubles coupons up to $1. Final prices shown are with 1 doubled coupon where applicable.

GREAT DEALS
Pillsbury 5 Count Grands! Or Cinnamon Rolls or 4 Count Crescent Rolls $1
- 40¢/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls (9/9 SS)
Final price = as low as FREE 

Hunt’s Canned Tomatoes 14.5 oz 89¢
- $1/4 Hunts Tomatoes, canned, 11 oz+ (9/16 SS)
Final price = 39¢

Hormel Compleats $2
- $1/1 Hormel Compleats Microwave Meals (8/19 SS)
- $1/2 Hormel Compleats Microwave Meals (8/19 SS)
Final price = as low as FREE


OTHER DEALS
Betty Crocker Hamburger Helper 99¢
- 75¢/3 Hamburger Helper Home Cooked Skillet Meals (9/9 SS)
- 75¢/3 Hamburger Helper, Tuna Helper, or Chicken Helper Home Cooked Skillet Meals (8/19 SS)
- $1/3 Hamburger Helper, Tuna Helper, or Chicken Helper Home Cooked Skillet Meals (8/19 SS)

Sunny D 64 oz $1
- 55¢/2 Sunny D Products (8/19 SS)

Libby’s Canned Fruit $1
- $1/4 Libby's Canned Fruits (8/26 RP)

Libby’s Jumbo Can Vegetables 99¢
- $1/4 Libby's Canned Vegetables (8/26 RP)

Daisy Cottage Cheese $1.99
- 45¢/1 Daisy Cottage Cheese (8/12 SS)

DiGiorno Pizza $5.99
- $1/2 Digiorno Large Pizzas 12 (9/9 RP)

Blue Bunny Premium Ice Cream $3.99- $1/1 Blue Bunny Novelty Carton

Rotel 10 oz Original $1
- $1/3 Rotel Diced Tomatoes (9/16 SS)
- 50¢/2 Rotel Diced Tomatoes (9/16 SS)

Progresso Soup 18.5-19 oz $1.25
- $1/4 Progresso Soup Cans (9/9 SS)

Nature Valley or Fiber One Bars 5-12 ct $2.50
- 50¢/2 Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Chewy Bars or 90 Calorie Brownie (9/9 SS)
- 50¢/1 Nature Valley Protein Chewy Bars, 5 ct+ (9/16 SS)
- $1/2 Nature Valley Protein Chewy Bars, 5 ct+ (9/16 SS)

Pace Bonus Size Picante 30 oz $2.50
- 40¢/2 Pace Products (8/26 SS) *ex 9/30
- 60¢/2 Pace Products (8/26 SS) *ex 9/30

Nabisco Snack Crackers $1.79
- 75¢/2 Nabisco, cookies or crackers, 4.05-27.5oz (8/5 SS)

Pepsi, Diet Pepsi or Mountain Dew 12 pk 12 oz 3/$11
- $2/2 Pepsi, 18 pk, 20 pk, 24 pk or 30 pk, 12 oz cans (9/30 Pepsico)

Land O’Frost Bistro Thin Sliced Meats $2
- $1/2 Land O'Frost Premium, Deli-shaved or Bistro OR $1/1 Wrap Kit or Sub Sandwich Kit (8/19 RP)

Gain or Cheer 48-64 loads $9.99
- $1/1 Gain Detergent or Fabric Softener (9/16 RP)
- $2/2 Gain Detergent or Fabric Softener, excludes trial (9/16 RP)

Finish Dishwasher Detergent $3.49

Lysol All Purpose Cleaners  22-40 oz or Wipes 35 ct $2
- 50¢/2 Lysol Products

Scope Outlast or Dual Blast 710-750 ml $3.50
- 75¢/1 Scope Mouthwash, 710 mL+, exclude trial/travel (9/30 P&G)
- $1.50/1 Scope, 710 mL (8/26 P&G) *ex 9/30

Old Spice or Secret APDO $2.39
- $1/2 Old Spice, exclude trial/travel (9/30 P&G)
- $1/2 Old Spice (8/26 P&G) *ex 9/30

Crest Toothpaste $1.79
- 50¢/1 Crest Toothpaste or Liquid Gel, 4 oz+, exclude trial/travel (9/30 P&G)
- 50¢/1 Crest Toothpaste or Liquid Gel, 4.0 oz+ (8/26 P&G) *ex 9/30

Aussie Hair Care $2.50
- $1/2 Aussie, excludes travel or trial (9/16 SS)
- $3/2 Herbal Essence or Aussie (8/5 RP) *ex 9/30